Adli Yardımla Herkesin Adalete Erişimini Sağlamak | YAŞAMA YER AÇ
10499
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-10499,mikado-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,mkd-theme-ver-2.0.4,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Adli Yardımla Herkesin Adalete Erişimini Sağlamak

“SILA projesinden önce dezavantajlı gruplara nasıl yaklaşacağımızı açıkçası çok bilmiyorduk, bu projeyle bu problemleri nasıl aşacağımızın cevabını aldık. Daha pozitif sonuçlar elde etmeye başladık. Bu projeyle adli yardım müvekilleri daha değerli ve önemli görülmeye başlandı.” diye anlatıyor Balıkesir Barosu avukatlarından Hale Özmen.

Türkiye’de Adalete Erişim için Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek (SILA) projesiyle avukatlara verilen eğitimler sayesinde, adli yardım alan çocuk, kadın ve mülteciler ile iletişim kurma konusunda yaşadıkları problemleri aşmaları ve müvekkillerine daha etkin bir şekilde destek olmaları sağlandı.

 

Kendini geliştiren avukatlar hizmet verdikleri alanları genişletti, adli yardım kapsamında çok daha fazla bireye yardım sağlandı, kadınlara destek olan birimler kuruldu.

 

Kimseyi geride bırakmamak amacıyla yola çıkılmıştı. Hem avukatların hem de onların dokunduğu birçok insanın yaşamı değişti.

Balıkesir, Türkiye